Obrady XIII sesji Rady Miejskiej w Sztumie rozpoczęły się o godzinie 10:00. Przewodniczący Rady powitał wszystkich uczestników, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Bartosza Mazerskiego oraz innych przedstawicieli lokalnych instytucji i organizacji.
Przewodniczący stwierdził prawomocność obrad, informując o obecności 12 radnych oraz 3 nieobecnych usprawiedliwionych. Obrady są rejestrowane.
Nie zgłoszono propozycji zmian w porządku obrad, który został przyjęty w zaproponowanej formie.
Radni przyjęli protokoły z poprzednich sesji (numer 11 i 12) bez uwag.
Burmistrz Mazerski przedstawił informacje dotyczące trwających inwestycji, w tym budowy węzła integracyjnego oraz skateparku. Podkreślił konieczność cierpliwości mieszkańców z uwagi na utrudnienia związane z inwestycjami. Wspomniał również o nowej umowie na odbiór odpadów komunalnych, która wzbudziła emocje w społeczności lokalnej. Zapewnił, że wybór wykonawcy nie wpłynie na wzrost cen za śmieci.
Miłosz Gutiara przedstawił projekt uchwały dotyczący udzielenia pomocy finansowej w wysokości 300 tysięcy złotych na remont chodnika w Białej Górze. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.
Danuta Wiatrowska przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie, zwiększając dochody i wydatki o 30 tysięcy złotych. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Projekt uchwały dotyczący zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2025-2037 został przyjęty jednogłośnie.
Uchwała w sprawie wprowadzenia opłaty od posiadania psów w wysokości 32 złotych rocznie została przyjęta jednomyślnie.
Agnieszka Janowska przedstawiła negatywną opinię do projektu audytu krajobrazowego województwa pomorskiego. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Janowska przedstawiła projekt uchwały dotyczący wniesienia aportem nieruchomości do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Uchwała została przyjęta jednomyślnie. Burmistrz podkreślił znaczenie tej inicjatywy dla rozwoju mieszkań w Sztumie.
Uchwała dotycząca nadania nazwy Jezioro Kacper została przyjęta jednogłośnie.
Ustalono miesięczną opłatę za pobyt dziecka w publicznym żłobku na poziomie 1500 zł oraz maksymalną wysokość opłaty za wyżywienie. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Uchwała dotycząca szczegółowych warunków przyznawania usług opiekuńczych została przyjęta jednogłośnie.
Plany pracy komisji zostały zatwierdzone jednogłośnie.
Przewodniczący Rady przedstawił informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach. Wspomniał o wsparciu finansowym dla lokalnych stowarzyszeń.
Przewodniczący podziękował wszystkim za udział i ogłosił zakończenie obrad, zapraszając na koncert noworoczny.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.